Wieczór Biblijny - Wielki Połów

5 listopada 2016 roku dla prawie 60 dzieci zorganizowaliśmy kolejny WIECZÓR BIBLIJNY, którego tematem był tym razem WIELKI POŁÓW. W scenkach, głoszeniu i wspólnej zabawie przybliżaliśmy dzieciom ten oto fragment Ewangelii św. Łukasza:

Pewnego razu Jezus stanął nad jeziorem Genezaret, a tłum cisnął się wokół Niego, aby słuchać słowa Bożego. Zobaczył dwie łodzie, stojące przy brzegu. Rybacy wyszli z nich i płukali sieci. Wtedy wszedł do jednej z łodzi, która należała do Szymona. Poprosił go, aby nieco odpłynął od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy. Gdy skończył, zwrócił się do Szymona: "Wypłyń na głębię. Zarzućcie wasze sieci na połów". A Szymon odpowiedział: "Mistrzu, trudziliśmy się przez całą noc i nic nie złowiliśmy. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci". Gdy to zrobili, złowili tak wiele ryb, że rwały się im sieci. Wtedy dali znak wspólnikom w drugiej łodzi, aby przybyli im na pomoc. Podpłynęli więc i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały. Widząc to, Szymon Piotr rzucił się Jezusowi do kolan i powiedział: "Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem grzesznym człowiekiem". Zdumienie bowiem ogarnęło jego i wszystkich, którzy z nim byli, z powodu dokonanego połowu ryb; podobnie też Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona. A Jezus powiedział do Szymona: "Nie bój się, odtąd będziesz łowił ludzi". Potem wyciągnęli łodzie na ląd, zostawili wszystko i poszli za Nim. (
Łk 5, 1-11)
Przez cały wieczór towarzyszyło nam hasło DAJ SIĘ ZŁOWIĆ JEZUSOWI i na koniec naszego spotkania wszystkie dzieci najczęściej bez chwili wahania powiedziały TAK i dały się złowić Jezusowi. Towarzyszyła nam także prawdziwa obfitość ryb na klasztornych korytarzach, to była wspólna radosna twórczość całej naszej wspólnoty i sympatyków. Z serca wszystkim dziękujemy za zaangażowanie w ten dzień, dzieciom za obecność, a Jezusowi za tak obfity połów.

 Zdumienie bowiem ogarnęło jego i wszystkich, którzy z nim byli,
z powodu dokonanego połowu ryb.
Łk 5, 9

Copyright © 2014 SNE Zacheusz Chorzów , Blogger