Świadectwa po kursie "NOWE ŻYCIE"

Kurs "Nowe życie" odbywał się w klasztorze franciszkanów w Chorzowie w dniach 10-12 lutego 2017. Zachęcamy do przeczytania świadectw napisanych przez kilku uczestników po kursie.

  • Ogromną radość przyniosło mi to, że mogłam wziąć udział w kursie. Na nowo odkryłam najważniejsze rzeczy w życiu i napełniłam się Duchem Świętym. Często zdarza mi się zapominać o najważniejszych prawdach. Cieszę się, że na tym kursie przeniknęły one moje serce. Jezus dał mi moc, aby przemieniać moje życie - oczywiście razem z Nim. On jest moim jedynym Królem i Panem i wiem, że pomoże mi się przemieniać tylko muszę Mu na to pozwolić. I chcę to zrobić. Amen. Agata  • O kursie dowiedziałam się w mojej parafii. Zapragnęłam w nim uczestniczyć ponieważ w ostatnim roku przeżyłam wiele złego, stanęłam na rozdrożu zastanawiając się jak żyć dalej. Wiedziałam, że moje dotychczasowe życie się nie sprawdziło, właściwie wszyscy zawiedli i nie mam się na kim oprzeć. Wiem, że przez ten rok wiele pomógł mi Bóg i Jego Opatrzność i że mam za co dziękować. Chciałam być bliżej i nie zawiodłam się po raz kolejny. Dziękuję Ci Boże i chwała Ci za to. J.

  • Na kursie "Nowe życie" uświadomiłem sobie, że w moim życiu do tej pory to JA BYŁEM KRÓLEM i wszystkim zarządzałem, a Jezus był dodatkiem. Kiedy postanowiłem i zdecydowałem, że ON JEST MOIM PANEM poczułem pokój w sercu. CHCĘ aby na zawsze On miał władzę. Zrozumiałem, że cokolwiek robię to nie sam planuję i wykonuję wszystko tylko Jego muszę pytać co JEZUS chce, co wybrać, co robić, na co wydać pieniądze itd. Chcę żeby wszystko co robię było podporządkowane Jemu. Zrozumiałem, że wszystko co mam nie jest moje, dostałem to od Boga za darmo. Darmo dostałem i darmo muszę dawać dalej. Czuję pokój w sercu, bo On nad wszystkim w moim życiu panuje. Pierwszy raz w życiu poczułem pokój i bezpieczeństwo. Piotr

  • Kurs ten wywarł na mnie duże wrażenie. Pozwolił mi zupełnie inaczej spojrzeć na wiarę, na moje odczucia do naszego Stwórcy, zrozumieć Jego nieskończoną miłość do mnie. Poczułem, że zmienia mnie, zasiał ziarno przemiany w moim sercu. Poczułem że jestem dla Boga naprawdę ważny, ofiara Pana Jezusa jeszcze bardziej pokazała mi Jego miłość do mnie. Zrozumiałem jak ważne jest przebaczenie. Nie dla tych którym wybaczam, ale dla mnie samego. Ja też proszę Ojca o wybaczenie moich przewinień, zaniedbań i grzechów. Kurs ten mocno wyrył się w moim sercu i umyśle. Doznałem odczucia, że Pan Jezus sam dotknął mojej duszy. Jezus kocha mnie takiego jakim jestem, ale muszę się też przybliżać do Niego, a oddalać od grzechu, chociaż to nie zawsze jest łatwe. Wiem i czuję, poczułem to dobitnie na kursie, jak ważny jestem dla Jezusa i jak bardzo Go potrzebuję.

  • Bóg Ojciec pozwolił mi doświadczyć Swojej obecności. Otrzymałam zapewnienie i doświadczenie miłości, na które od dawna czekałam. Przekonanie, że to On mnie tu zaprosił i przygotował wszystko dla mnie. Treści usystematyzowały się, a dusza umocniła. Pan jest pasterzem moim. Chwała Panu. M. K.

  • Największym przeżyciem było dla mnie doświadczenie miłości Boga. Wiele słów, które usłyszałam, dotknęło mnie i wzruszyło głęboko. Mam wielkie pragnienie oddania Jezusowi WSZYSTKIEGO, bo odkryłam, że do tej pory nie był On Królem w wielu sferach mojego życia. Dziękuję wszystkim prowadzącym kurs (byliście wspaniali!). Przede wszystkim dziękuję mojemu Panu Jezusowi, że mnie tu doprowadził. Chwała Panu! Asia

  • Już wiem, że na kurs zaprosił mnie Pan Jezus. Moje nawracanie trwa od roku. Tu na kursie Jezus pokazał mi jak prowadzi mnie kolejnymi etapami. Dał mi poczuć Miłość Bożą, że jestem naprawdę dzieckiem Bożym a On mnie kocha. Dostałam dar łez i mogłam oddać Mu całą siebie. Tę koronę, którą jeszcze chciałam sobie czasami zakładać na głowę, oddałam wypowiadając całym sercem że jest moim Panem. Jezus pokazał mi mój grzech i cenę jaką zapłacił za mnie... Dał się przybić do Krzyża. Dziękuję Ci Jezu, prowadź mnie na nowej drodze życia z Królem moim. Amen. B. M.
Copyright © 2014 SNE Zacheusz Chorzów , Blogger